top of page
lekcje_ODKRYWCÓW_(1).jpg

LEKCJE  ODKRYWCÓW 

to projekt edukacyjnych zajęć terenowych, przygotowany dla dzieci z klas 1-6 szkoły​ podstawowej , w ramach  godzin lekcyjnych. Dzieci - w trakcie gier i zadań - zdobywają, utrwalaja wiedzę o otaczającym świecie.  Zajęcia pobudzają ciekawość poznawczą uczniów, rozwijają sprawność fizyczną oraz integrują zespół klasowy.

Spotkania odbywaja się w terenie (Psie Pole -Zgorzelisko, Las Kiełczowski), opcjonalnie na terenie szkoły. 

Koszt: 20 zł/ os. lub 25 zł/os. (gra fabularna z użyciem Nerf). Dla chętnych przygotowanie ogniska w cenie (bez kiełbasek).

Zajęcia organizuje Olga Dudkiewicz - pedagog (pedagogika opiekuńcza z terapią), nauczyciel, wieloletni wychowawca dzieci  i młodzieży.

ROK SZKOLNY 2021/2022

Zainteresowanych prosimy o wiadomość e-mail, z podaniem  wybranego tematu, szkołą, klasą, ilością dzieci, dogodnym terminem.

Odpowiadamy również na wszelkie zapytania.

PROPONOWANE TEMATY 

ERA DINOZAURÓW

- Poznamy jeden z najstarszych okresów w dziejach Ziemi i żyjące tam zwierzęta.  

STAROŻYTNY EGIPT

- Odbędziemy podróż w czasie do Starożytnego Egiptu, odkryjemy życie codzienne Egipcjan, ich zwyczaje i wierzenia oraz wielkich władców - faraonów. Poszukamy naszyjnika bogini Izydy.

STAROŻYTNA GRECJA 

- Wehikułem czasu cofniemy się do Starożytnej Grecji, poznamy życie ówczesnych ludzi oraz odwiedzimy greckich bogów na Olimpie. Sprawdzimy swoją sprawność na olimpiadzie.

W INDIAŃSKIEJ WIOSCE

- Poznamy codzienne życie, zwyczaje i obrzędy Indian ze szczepu Czarnych Stóp, zdobędziemy orle pióra i wytropimy bizona.

DZIKI ZACHÓD

- Poznamy dzieje Ameryki Północnej i życie jej mieszkańców - Indian, osadników, kowbojów, traperów. Wyruszymy na poszukiwanie złota.  

HISTORIA POLSKI

- Odkryjemy dzieje naszego kraju, poznamy słowiańskie legendy oraz władców i królów Polski, nauczymy się średniowiecznego tańca i stoczymy bitwę pod Grunwaldem.

NA TROPACH PRZYRODY

- Poznamy najpopularniejsze rośliny które możemy spotkać w naszej okolicy, gatunki drzew i ptaków, tropy zwierząt z lasów i pól. Zostaniemy Przyjaciółmi Przyrody i dowiemy się,

jak możemy ją chronić w życiu codziennym.

SKARBY ZIEMI

- Poznamy budowę Ziemi i jej miejsce we wszechświecie. Odkryjemy minerały, kamienie szlachetne i ozdobne.

MALI ZWIADOWCY

- Nauczymy się wyznaczać strony świata, szyfrować wiadomości i bezszelestnie poruszać w terenie. Poznamy znaki patrolowe, będziemy samodzielnie wyznaczać trasy, i czytać mapy.

MŁODZI DETEKTYWI

- Zapoznamy się z pracą detektywów i podstawowymi przyrządami, którymi dysponują. Poćwiczymy swoje zdolności obserwacji, dedukcji i rozwiązywania zagadek. 

KOMUNIKACJA

- Będziemy doskonalić swoje umiejętności porozumiewania się. Poznamy różne sposoby komunikacji między ludźmi, dowiemy się co jej przeszkadza i jak dobrze rozmawiać z drugą osobą.

WYOBRAŹNIA

- Uwolnimy swoją wyobraźnię., spróbujemy swoich sił w wyzwaniach kreatywności, stworzymy nasze Wyspy Wyobraźni .

SURVIVAL

- Poznamy podstawy terenoznawstwa, metody rozpalania ognisk, przetrwania w lesie. Sprawdzimy swoje umiejętności podczas gry terenowej "Wy kontra dzicz".

NERF

- Gra fabularna z użyciem Nerf.

KSIĄŻKOŻERCY

- Przeżyjemy przygody bohaterów literackich wybranej lektury.

bottom of page